Projekty

Přehled dlouhodobých aktivit, kterým se věnujeme

Jedinečná mezinárodní přehlídka vojenských, bezpečnostních a záchranných jednotek – ozbrojených sil, policie, složek integrovaného záchranného systému, celní správy, či vězeňské služby – na kterou má široká veřejnost vstup zdarma, se koná každoročně v září na Letišti Leoše Janáčka Ostrava.

Prestižní česká národní konference, na níž se pravidelně setkávají špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti, aby z hlediska zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky zhodnotili aktuální stav i aby předestřeli plány na další vývoj.

Nejnavštěvovanější český zpravodajský portál v oblasti bezpečnosti, který dodává zprávy o Severoatlantické alianci a aktuálních bezpečnostních tématech na největší český zpravodajský server idnes.cz.

Instituce pro informování široké veřejnosti o NATO a bezpečnostní politice slouží rovněž jako výzkumné pracoviště a specializovaná knihovna. Zdarma pořádá řadu seminářů, přednášek či exkurzí, které přibližují oblast bezpečnosti studentům, laické i odborné veřejnosti.

Ocenění za zásluhu o vstup zemí střední Evropy do Severoatlantické aliance a o rozvoj transatlantických vztahů udělované společně českým spolkem Jagello 2000 a slovenským think-tankem GLOBSEC.

Prezentace 21. základny taktického letectva Čáslav i dalších jednotek Armády ČR, která se koná jednou za dva roky a na níž je vstup zdarma. Součástí akce jsou i dynamické ukázky letecké techniky a další doprovodný program.

Jagello 2000 je koordinátorem a spolurealizátorem projektu strategické komunikace schopností českého obranného a bezpečnostního průmyslu při příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky „Velké příběhy v srdci Evropy 1993–2023“.

Studijní exkurze, přednášky, debaty, vzdělávací videa, odborné stáže a další aktivity věnující se rozšiřování povědomí o problematice obrany a bezpečnosti mezi žáky základních, středních a vysokých škol.