Dny NATO v Ostravě 2018

15. září 2018 | Ostrava

Jagello 2000 je hlavním organizátorem největší bezpečnostní show v Evropě – Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

Cílem akce, která se letos koná 15.-16. září, je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti.Hlavní program se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Letošní ročník bude patřit mezi největší veřejné oslavy 100. výročí samostatného Československa a jeho ozbrojených sil a k vidění tak bude množství techniky spjaté s historií české armády či bezpečnostních složek. Návštěvníci ale nepřijdou ani o ukázky moderních letadel a vozidel.

Hlavními organizátory akce jsou Jagello 2000, Generální štáb Armády České republiky, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Policie České republiky, Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje a Letiště Leoše Janáčka Ostrava, koordinátorem historické účasti je Slezské zemské muzeum.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou podporovány či spolufinancovány Moravskoslezským krajem, Statutárním městem Ostrava, NATO Public Diplomacy Division, Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem obrany ČR a dalšími institucemi.

Více informací o akci najdete na www.natodays.cz.