Joint Sky 2020

18. září 2020 | Ostrava

V rámci doprovodných programů Dnů NATO v Ostravě jsme připravili naše tradiční besedy žáků a studentů v Moravsko-slezském kraji se zahraničními účastníky přehlídky. Letošními hosty byli piloti jednotky Nebraska Air National Guard (o návštěvě psali na svém Facebooku), kteří následně v sobotu se svým letounem KC-135 Stratotanker provedli průlet nad Ostravou, Prahou a Plzní k připomenutí 75. výročí konce 2. světové války. Piloti během tří dnů navštívili celkem deset škol za velkého ohlasu studentů i vyučujících.


(Zdroj: Facebook, 155th Air Refueling Wing)

O návštěvách si můžete přečíst v naší zprávě Jak těžké je být pilotem? ptali se nejčastěji studenti a také na stránkách vybraných škol, které uvádíme níže.

Letos byly do projektu zapojeny tyto školy: Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory (zpráva na webu školy a na Facebooku); Slezské gymnázium, Opava (zpráva na webu školy a na Facebooku); Střední škola teleinformatiky, Ostrava (zpráva na webu školy); Střední průmyslová škola stavební, Ostrava (zpráva na Facebooku školy); Gymnázium, Ostrava–Hrabůvka; Gymnázium Josefa Kainara, Hlučín (foto); Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava (foto); Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava; Střední průmyslová škola elektrotechnická, Havířov; a Střední průmyslová škola stavební, Havířov.

(Zdroj titulní fotky, webová stránka Slezkého gymnázia v Opavě)