Na mezinárodním veletrhu IDEX odstartuje projekt k 30. výročí samostatnosti České republiky

20. února 2023 | Abú Dhabí, IDEX

ABÚ DHABÍ, 20. 02. 2023 Spolek Jagello 2000 při příležitosti 30 let existence samostatného českého státu organizuje celoroční projekt strategické komunikace, jehož podtitul zní „Velké příběhy v srdci Evropy“. Právě dnes začíná jeden z největších a nejvýznamnějších obranně-bezpečnostních veletrhů, IDEX v Abú Dhabí, na kterém se odehraje první část projektu.

Příběh České republiky je příběhem úspěšného demokratického transformačního procesu. Země se začlenila do mezinárodní scény členstvím v Evropské unii, NATO a dalších mezinárodních organizacích i do mezinárodního trhu. “Časové období od roku 1989 je pro Českou republiku v její novodobé historii naprosto bezprecedentní. A to jak z perspektivy demokracie a ekonomické prosperity, tak z hlediska zajištění bezpečnosti, jehož základem jsou právě bezpečnostní garance”, poznamenal Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, které je koordinátorem projektu. “Toto období je již teď delší nežli celková doba existence první republiky”, dodává Pavlačík.

Česká republika bezpochyby patří ke špičce na mezinárodní scéně v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu. 30. výročí samostatnosti je proto skvělou příležitostí pro ukázku unikátních oborových schopností naší země. Jagello 2000 připravilo komplexní prezentaci s cílem podpory vizibility české oficiální účasti na prestižních mezinárodních veletrzích. Prezentace českého obranného a bezpečnostního průmyslu vznikla ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, Ministerstvem obchodu a průmyslu ČR, Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a Asociací leteckého a kosmického průmyslu.

Cílem projektu je proto komunikace úspěchů České republiky na domácí i zahraniční scéně. V průběhu celého roku je plánovaná řada dalších aktivit – konferencí, diskuzí a debat – např. ve Spojených státech amerických, Německu, Polsku a Izraeli.
Projekt 30. výročí samostatnosti České republiky se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR Jana Lipavského a ministra zahraničních věcí a evropských záležitostí SR Rastislava Káčera. Generálním partnerem projektu je společnost Czechoslovak Group, exkluzivním partnerem společnost Lockheed Martin.

Více informací naleznete na webu www.czech30.cz.
#czech30