Český jazykEnglish version
 
 

Projekty k pražskému summitu NATO

Večeře s Bushem

Nejúspěšnější soutěž v historii MF DNES a iDNES. Hlavní cenou byla pozvánka pro dvě osoby od prezidenta Václava Havla na slavnostní večeři na Pražském hradě, kterou pořádal pro prezidenty téměř padesáti států.

Besedy se středoškolskými studenty

Ve spolupráci s Armádním střediskem Dukla jsme organizovali deset besed pro studenty pražských středních škol a učilišt, jejichž smyslem bylo vysvětlit smysl a význam konání summitu NATO v Praze. Besed se účastnili zástupci Kanceláře pro přípravu summitu NATO a sportovec Dukly. Besed se celkem zúčastnilo přes pět tisíc studentů.

Janua Rerum Reserata

Literární soutěž pro středoškoláky ve třech kategoriích, do soutěže se přihlásilo 124 studentů, jejichž práce hodnotila skupina odborníků ve složení Alexandra Berková, spisovatelka; Dan Hrubý, redaktor týdeníku Reflex a Radek Khol z Ústavu mezinárodních vztahů. Autoři třech nejlepších prací se v Bruselu setkali s generálním tajemníkem NATO Georgem Robertsonem a zúčastnili se exkurze do tiskového střediska summitu. Nad soutěží přijal záštitu tehdejší prezident Václav Havel, který vítězům věnoval sborník svých projevů na téma NATO. 

Aliante 2002 – Junior

Experimentální verze projektu Aliante pro žáky druhého stupně základních škol na území Zlínského kraje. Vítězové se setkali s Tomášem Baťou a pak jeli na výlet na den Pozemního vojska „Bahna 2002“. Soutěž jsme organizovali společně s Nadací Tomáše Bati a Krajským úřadem Zlínského kraje. 

Konference VIA NATO 2002

Projekt zaměřený na propagaci vědeckých a investičních programů NATO, který se konal 12. září 2002 v Ostravském hotelu Imperial. Konferenci jsme organizovali ve spolupráci se Sdružením pro obnovu a rozvoj severní Moravy a Slezska a Vojenskou akademií v Brně.

| Tisk | Nahoru |