Český jazykEnglish version
 
 

Aktuality

Křest knihy "Karel Kovanda: Zápasy o svědomí"

Brusel, 15. 6. 2011
Sdružení Jagello 2000 vydalo knihu o Karlu Kovandovi, bývalém velvyslanci ČR při OSN a NATO a bývalém náměstkovi generálního ředitele pro vnější vztahy Evropské komise.

Kniha formou rozhovoru mapuje různá období Kovandova života - od šedesátých let a boji proti komunistické straně, přes odchod do USA a působení v Číně, až po jeho diplomatickou dráhu a odchod do důchodu.

15. června proběhne křest v Bruselu za účasti významných představitelů české a slovenské bezpečnostní komunity, vč. Velvyslance ČR při NATO Martina Povejšila či komisaře Evropské komise Štefana Füleho. S Karlem Kovandou na něm bude hovořit historik a politolog Jacques Rupnik.

20. června se pak uskuteční křest v Praze, na němž Kovandu vyzpovídá novinář a spisovatel Karel Hvížďala.

 

Zveme Vás do naší expozice na veletrhu IDET

Brno, 10.-13. 5. 2011
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky se budou opět prezentovat návštěvníkům mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET.

Organizátoři akce si od účasti na veletrhu slibují především další posílení povědomí o zářijové akci, a to především mezi zahraničními návštěvníky veletrhu. "Veletrh IDET je významným místem setkání vzácných hostů. Je tak ideální příležitostí pro navázání nových kontaktů a utužení stávajících," podotýká Pavel Boháč, koordinátor projektu ze sdružení Jagello 2000, které je hlavním organizátorem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

Kromě samotné expozice se sdružení Jagello 2000 rovněž podílí na přípravě části doprovodného programu veletrhu. "V rámci doprovodného programu veletrhu se uskuteční uzavřené jednání užšího velení organizačního štábu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Věříme, že budeme moci některé závěry z této porady následně tlumočit. Očekáváme především upřesnění formy prezentace ze strany účastníků," přibližuje Boháč.

Poprvé se Dny NATO v Ostravě prezentovaly na veletrhu IDET v roce 2007, kdy také započala spolupráce mezi sdružením Jagello 2000 a společností Veletrhy Brno. Na jaře v roce 2008 se obě strany dohodly na oficiálním partnerství.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET - oficiální stránky

 

Mezinárodní kulatý stůl

Praha, 3. 5. 2011
Jagello 2000 - IC NATO je partnerem debatního projektu Prague Transatlantic Talks 2011.

Jeho letošní realizace zaměřená na ekonomické podmínky obrany se uskuteční v Praze na Ministerstvu zahraničních věcí pod názvem "Transatlantic Defence in the Age of Austerity: A Unique Opportunity to Reshuffle?" a pod záštitou premiéra ČR Petra Nečase.

Na akci vystoupí desítka českých i zahraničních expertů ve třech debatních blocích. Hlavním organizátorem akce je Asociace pro mezinárodní otázky. Více informací o projektu viz zde.

 

GLOBSEC 2011

Bratislava, 2.-3. 3. 2011
Představitelé Jagello 2000 a IC NATO se na pozvání organizátoů účastní dalšího ročníku bratislavské bezpečnostní konference GLOBSEC.

Již šestého ročníku této konference, kterou organizuje Slovenská atlantická komise, se letos zúčastní více jak tři desítky řečníků. Více informací o akce je k dispozici zde.

 

Evropská asociace ocenila Dny NATO v Ostravě

Brusel, 24.-26. 2. 2011
Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil AČR získaly cenu Evropské asociace leteckých show (European Airshow Council - EAC) v kategorii a marketing a public relations (PR).

Cena kategorie Marketing a PR, v níž se Dny NATO v Ostravě umístily na prvním místě, se uděluje za originalitu, design a zpracování propagačních materiálů k letecké show. "I když to není žádný Oscar, jehož udílení o tomto víkendu sleduje celý svět, tak nás tato cena samozřejmě velmi těší a vnímáme ji jako ocenění celého týmu, který se přípravě a organizaci tak významné české show, jakou se Dny NATO v Ostravě staly, intenzivně věnuje celý rok," řekl po přebrání ceny Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000.

Ceny si zástupci českého organizátora považují o to více, že členem EAC se sdružení Jagello 2000 stalo teprve předloni a hned letos cenu v kategorii Marketing a PR vyhráli. Zasedání EAC v Bruselu se zúčastnili nejen evropští organizátoři leteckých show, ale i zástupci z USA, Jižní Afriky, Ruska, Blízkého východu nebo Pákistánu.

Celou zprávu si můžete přečíst na stránkách Dnů NATO v Ostravě zde.

 

Prezentace pro důstojníky britské Staff College

Praha, 3. 2. 2011
Zástupce IC NATO byl členem panelu prezentujícího důstojníkům z United Kingdom Staff College témata týkající se bezpečnostní politiky ČR, její armády a vztahů s NATO.

Cílem dvouhodinového semináře, který se na závěr několikadenní studijní cesty britských představitelů po ČR uskutečnil na velvyslanectví Velké Británie v Praze, bylo poskytnout účastníkům možnost konfrontovat své výsledné poznatky a názory z cesty s členy české bezpečnostní komunity před odjezdem zpět do Británie.

 
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59 > 
| Tisk | Nahoru |