Český jazykEnglish version
 
 

Aktuality

Soustrast 7. mechanizované brigádě

Ostrava, 14. 10. 2011
Vyjádřili jsme soustrast 7. mechanizované brigádě, jejíž příslušník zemřel na následky těžkých zranění z mise v Afghánistánu.

Na následky těžkých zranění z mise v Afghánistánu zemřel v neděli ráno ve vojenské nemocnici v Olomouci rotmistr Adrian Werner, příslušník 71. mechanizovaného praporu. Sdružení Jagello 2000 proto vyjádřilo soustrast plk. Josefu Kopeckému, veliteli 7. mechanizované brigádu, pod níž 71. mechanizovaný prapor spadá a jež se významně podílí na organizační i programové části Dnů NATO v Ostravě.

Bez nadsázky lze říci, že bez přispění 7. mechanizované brigády by se Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nemohly uskutečnit. Je však důležité si uvědomit, že toto je pro armádu a všechny její složky pouze vedlejší činnost. Její práce spočívá právě v tom, co dělá v Afghánistánu, Kosovu a dalších zahraničních misích - tj. zajišťování bezpečnosti nejen v České republice, ale i obyvatel ve spojeneckých a partnerských zemích. Za to jí patří náš dík a uznání a tomuto rotmistr Werner obětoval svůj život.

 

 

Dny NATO v Ostravě 2011

Ostrava, 24.-25. 9. 2011
Organizujeme další ročník Dnů NATO v Ostravě - největší armádně-letecko-bezpečnostní show ve Střední Evropě.

Dny NATO, které se již podruhé konají ve spojení se Dny Vzdušných sil AČR, návštěvníkům nabídnou představení širokého spektra jednotek, institucí či organizací - armádních i civilních a českých i zahraničních -, jejichž úkolem je zajišťování bezpečnosti obyvatelstva.

Dny NATO v Ostravě jsou nekomerční akcí a vstup na celý program zdarma! Více informací  naleznete na oficiálních stránkách akce natodays.cz.

Sdružení Jagello 2000 je spolu s Velitelstvím společných sil AČR, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem MSK a Letištěm Leoše Janáčka hlavním organizátorem této akce.

 

Nová publikace o NATO

Praha, srpen 2011
Jagello 2000 - Informační centrum o NATO vydává jako svou další publikaci novou informační brožuru o Severoatlantické alianci pod názvem "Co je NATO? Úvod do transatlantické aliance".

Jde o českou mutaci brožury připravené Divizí veřejné diplomacie Severoatlantické aliance, která jeji vydání v České republice podporuje. Publikace bude zdarma dostupná v tištěné podobně v Informačním centru o NATO a na akcích organizovaných sdružením Jagello 2000 a v elektronické podobě na portálu IC NATO (www.natoaktual.cz).

 

Finále soutěže Aliante 2011

Vučje (ME), 4.-10. 7. 2011
V Černé Hoře vrcholí letošní ročník mezinárodní studentské soutěže Aliante.

Soutěže zaměřené na bezpečnostní politiku a Severoatlantickou alianci se účastní pět států - Černá Hora, Gruzie, Litva, Polsko a Slovensko. Přestože do ní nejsou zapojeni studenti z České republiky, Jagello 2000 je jejím mezinárodním koordinátorem.

Na finále se dostanou pouze účastníci, kteří uspěli v předchozích dvou vědomostních kolech. Černohorská armáda je naopak prověří i po fyzické stránce. Vítězové soutěže se mohou těšit na další výjimečný zážitek - rafting na řece Rava, jejíž kaňon je nejhlubší v Evropě a je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Křest knihy "Karel Kovanda: Zápasy o svědomí"

Brusel, 15. 6. 2011
Sdružení Jagello 2000 vydalo knihu o Karlu Kovandovi, bývalém velvyslanci ČR při OSN a NATO a bývalém náměstkovi generálního ředitele pro vnější vztahy Evropské komise.

Kniha formou rozhovoru mapuje různá období Kovandova života - od šedesátých let a boji proti komunistické straně, přes odchod do USA a působení v Číně, až po jeho diplomatickou dráhu a odchod do důchodu.

15. června proběhne křest v Bruselu za účasti významných představitelů české a slovenské bezpečnostní komunity, vč. Velvyslance ČR při NATO Martina Povejšila či komisaře Evropské komise Štefana Füleho. S Karlem Kovandou na něm bude hovořit historik a politolog Jacques Rupnik.

20. června se pak uskuteční křest v Praze, na němž Kovandu vyzpovídá novinář a spisovatel Karel Hvížďala.

 

Zveme Vás do naší expozice na veletrhu IDET

Brno, 10.-13. 5. 2011
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky se budou opět prezentovat návštěvníkům mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET.

Organizátoři akce si od účasti na veletrhu slibují především další posílení povědomí o zářijové akci, a to především mezi zahraničními návštěvníky veletrhu. "Veletrh IDET je významným místem setkání vzácných hostů. Je tak ideální příležitostí pro navázání nových kontaktů a utužení stávajících," podotýká Pavel Boháč, koordinátor projektu ze sdružení Jagello 2000, které je hlavním organizátorem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

Kromě samotné expozice se sdružení Jagello 2000 rovněž podílí na přípravě části doprovodného programu veletrhu. "V rámci doprovodného programu veletrhu se uskuteční uzavřené jednání užšího velení organizačního štábu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Věříme, že budeme moci některé závěry z této porady následně tlumočit. Očekáváme především upřesnění formy prezentace ze strany účastníků," přibližuje Boháč.

Poprvé se Dny NATO v Ostravě prezentovaly na veletrhu IDET v roce 2007, kdy také započala spolupráce mezi sdružením Jagello 2000 a společností Veletrhy Brno. Na jaře v roce 2008 se obě strany dohodly na oficiálním partnerství.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET - oficiální stránky

 
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55 > 
| Tisk | Nahoru |