Český jazykEnglish version
 
 

Aktuality

Prezentace pro německé učitele

Praha, 6. 3. 2012
Zástupci německého ministerstva obrany se obrátili na IC NATO s žádostí o zajištění přednášky o činnosti IC NATO a o působení ČR v rámci NATO.

Přednáška a prezentace bude součástí studijní cesty pro 40 německých pedagogů do České republiky, kterou v rámci svých public diplomacy aktivit německé ministerstvo organizuje. Přednášku o NATO přednese v Praze gen. Petr Pavel, zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR.

 

Dny NATO se prezentovaly vojenským přidělencům

Praha, 2. 3. 2012
Jedna z nejdůležitějších aktivit z hlediska mezinárodní účasti na Dnech NATO v Ostravě & Dnech vzdušných sil AČR proběhla v Praze, kde vrcholní představitelé organizátorů prezentovali akci zahraničním vojenským přidělencům.

Předseda sdružení Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík spolu s velitelem Vzdušných sil AČR generálem Jiřím Vernerem zprvu zrekapituloval loňský a představil záměry na letošní ročník, včetně aktuálního stavu potvrzených zemí. Nezapomněli při tom poděkovat přidělencům za spolupráci při dojednávání účasti jejich zemí, protože právě oni často tvoří důležitý mezičlánek mezi účastníky a organizátory.

Všechny přidělence a jejich země samozřejmě Pavlačík s Vernerem pozvali k účasti přímo na Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se akce koná. Zvláštní pozvání přitom obdrželo sedm zemí, které se před deseti lety na Summitu NATO v Praze staly kandidátskými zeměmi pro vstup do Aliance. Z těchto zemí již přitom kladně odpověděla Litva, Slovensko a Slovinsko.

   

 

 

Dny NATO opět na zasedání European Airshow Council

Brusel (BE), 23.-25 2. 2012
Představitelé Jagello 2000 se jakožto hlavní organizátoři Dnů NATO v Ostravě a jediní zástupci ČR účastní zasedání Evropské rady leteckých dnů (European Airshow Council).

Jedná se o každoroční setkání pořadatelů leteckých dnů, účinkujících z řad provozovatelů jednotlivých letounů a leteckých skupin (moderních i historických), vojenských letectev zemí či soukromých subjektů zajišťujících prezentaci v letecké oblasti (fotografie, videoprodukce apod.), na který tentokrát zavítalo téměř 200 zástupců z 27 států. Neprezentovaly se tak pouze evropské subjekty, ale rovněž zástupci z USA, Ruska, Asie či Jižní Afriky.

Účelem tohoto setkání je jednak udržování a navazování osobních kontaktů mezi pořadateli a účastníky, ale především vzájemná výměna zkušeností a sledování trendů v organizaci, bezpečnosti, provozu. Letošní odborný program byl zaměřený především na bezpečnost leteckých dnů a kvalitu ukázek, kdy bylo i zanalyzováno několik konkrétních případů.

 


Stánek Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR


 


V černé košili Jacques Bothelin, manažer Breitling Jet Teamu, vpředu Sean Maffett, bývalý navigátor Royal Air Force a dlouholetý komentátor leteckých show, především Air Tattoo

     


Kapitán Fatih Kizil, číslo 2 ve formaci Turkish Stars, se Zbyňkem Pavlačíkem, předsedou sdružení Jagello 2000

 


Předseda EAC Gilbert Buekenberghs ve stánku Dnů NATO

 

 

Výstava o Dnech NATO

Brusel, 23.-27. 1. 2012
V sídle Severoatlantické aliance v Bruselu byla v pondělí zahájena výstava fotografií mapujících deset ročníků Dnů NATO v Ostravě.

Výstavu, kterou organizuje sdružení Jagello 2000 ve spolupráci se Stálou delegací České republiky při Severoatlantické alianci, oficiálně zahájil velvyslanec České republiky při NATO Martin Povejšil a předseda sdružení Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. Umístěna je v návštěvnické zóně centrály NATO, kde ji bude možno shlédnout po celý tento týden. Výstava se koná při příležitosti deseti let konání Dnů NATO v Ostravě a jejím prostřednictvím chtějí organizátoři poděkovat Severoatlantické alianci za dlouhodobou podporu ve formě finančního příspěvku, tradiční účast letounů systému včasné výstrahy (AWACS) a expozice Odboru veřejné diplomacie na samotné akci, ale rovněž za významné přispění k naší bezpečnosti.

Článek o výstavě na zpravodajském serveru natoaktual.cz naleznete zde

 

Neformální debata s Martinem Povejšilem

Praha, 5. 1. 2012
Přesně po roce IC NATO opět připravilo pro odborníky z české bezpečnostní komunity neformální kulatý stůl s velvyslancem České republiky při NATO Martinem Povejšilem.

Zastřešujícím tématem setkání byly právě skončené alianční mise v Libyi a v Iráku a hlavní témata nadcházejícího summitu NATO v Chicagu.

 

Přednáška o bezpečnostní politice EU a NATO

Praha, 15. 12. 2011
Pro studenty Arcibiskubského gymnázia v Praze připravilo IC NATO přednášku s debatou o aktuálním vývoji bezpečnostní politiky Evropské unie, Severoatlantické alianci a jejich vzájemné spolupráci.

Hostem přednášky bude expert na zahraniční a bezpečnostní politiku EU a transatlantické vztahy Tomáš Weiss, PhD., z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Studenti budou mít rovněž příležitost se v knihovně IC NATO seznámit s činností centra a získat brožury a DVD s alianční tématikou.

 
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56 > 
| Tisk | Nahoru |