Český jazykEnglish version
 
 

Aktuality

Setkání se Slovenskou atlantickou komisí

Ostrava, 8. 3. 2013
Zorganizovali jsme tradiční pracovní setkání s kolegy ze Slovenské atlantické komise, jehož účelem byla výměna zkušeností z realizace loňských projektů.

Jednalo se především o partnerské akce - mezinárodní konferenci Bratislava Global Security Forum GLOBSEC a Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR. Představili jsme si vize pro jejich letošní ročníky a jednali o dalším prohloubení spolupráce při organizaci těchto akcí či u dalších projektů, na nichž již obě strany participují.

 

V4 a společná politika: setkání expertní skupiny

Bratislava (SK), 5. 3. 2013
V Bratislavě se uskutečnilo setkání odborníků ze zemí Visegrádské čtyřky, kteří diskutovali o chystaném infrastrukturním balíčku Evropské unie (Connecting Europe Facility).

V rámci tohoto balíčku budou rozdělovány příspěvky na projekty v energetice v celkové hodnotě několika miliard euro. Setkání proběhlo jako součást projektu Visegrad Policy Briefs: Converging Regional Positions, do něhož českou účast zajišťuje Jagello 2000 - Informační centrum o NATO v Praze. Za Českou republiku tak IC NATO vyslalo dva experty - Jana Jireše (na téma Implications of the decreasing US involvement in Europe for the Visegrad region: political and military aspects) a Václava Trejbala (na téma Shared Visegrad interests considering competing pipeline projects in Eurasia).

Hlavním organizátorem projektu, na jehož konci bude vydán policy paper s doporučeními pro maximální využití nabízených prostředků, je Slovenská atlantická komise, resp. think tank Central European Policy Institute (CEPI).

 

Dny NATO opět uspěly na European Airshow Council

Antverpy (BE), 14.-16. 2. 2013
Představitelé Jagello 2000 se jakožto hlavní organizátoři Dnů NATO v Ostravě a jediní zástupci ČR opět účastní zasedání Evropské rady leteckých dnů (European Airshow Council).

Setkali se na něm s více než 200 delegáty organizátorů leteckých dnů, vystupujících, leteckých institucí či představiteli vojenského i civilního letectví, kteří přijeli sdílet informace a zkušenosti a poznat další lidi z tohoto oboru. Hlavním tématem zasedání byla bezpečnost na akcích a vyhodnocování rizik, což je téma vždy aktuální.

Vzhledem ke krácení vojenských výdajů se diskutovalo i o omezování počtu vystoupení vojenských účinkujících, což pro mnohé organizátory představuje značnou potíž.

Při pravidelném udělování cen získalo sdružení Jagello 2000 prestižní třetí místo v soutěži o nejlepší marketing a propagační materiály udělované každoročně při zasedání European Air Show Council (EAC). Navázalo tím na dva roky starý úspěch, kdy ve stejné kategorii obsadilo dokonce první příčku.

 

 

Winter Survival 2013

Hrubý Jeseník, 28. 1. - 1. 2. 2013
Portál natoaktual.cz je mediálním partnerem extrémního armádního závodu Winter Survival, který probíhá v Hrubém Jeseníku.

Armádní Winter Survival je vytrvalostní víceboj simulující činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu. Zpravodajství z akce naleznete zde a oficiální stránky akce zde.

 

Debata s Tomášem Pojarem

Praha, 19. 12. 2012
Informační centrum o NATO v Praze hostilo další debatu ze série neformálních setkání s předními zástupci české bezpečnostní komunity, tentokrát českým velvyslancem v Izraeli Tomášem Pojarem.

Účastníci dvouhodinové debaty si s excelentně informovaným expertem na problematiku Blízkého východu mohli vyměnit názory na vysoce aktuální témata občanské války v Sýrii, výsledků arabského jara či současných bezpečnostních priorit izraelské politické reprezentace a role Íránu. Velvyslanec hosty v živém rozhovoru seznámil i se situací v zemích typu Jordánska a Kataru, které, ač menší rozměrem, hrají klíčovou roli pro udržení stability regionu.

 

Debata se Štefanem Fülem

Praha, 14. 12. 2012
Informační centrum o NATO v Praze připravuje další debatu ze série neformálních setkání s předními zástupci české bezpečnostní komunity, tentokráte s komisařem Evropské komise pro rozšíření Štefanem Fülem.

S ním se toto setkání uskuteční již podruhé a zastřešujícím tématem budou nyní otázky aktuálního zahraničně-politického vývoje Evropské unie.

 
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59 > 
| Tisk | Nahoru |