Český jazykEnglish version
 
 

Aktuality

Dny NATO v Ostravě 2014

Ostrava, 20.-21.9.2014
Jagello 2000 je hlavním organizátorem největší bezpečnostní show v Evropě - Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

V rámci doprovodného programu akce proběhne už ve čtvrtek 18. září Jeden den s dokumenty České televize, kdy se v ostravském Minikině Kavárna budou pro školy i pro veřejnost promítat premiéry dokumentárních filmů z produkce ČT, a v pátek 19. září pak bude možné v Domě knihy Knihcentrum pobesedovat se zástupci českých i zahraničních osádek účastnících se show.

Hlavními organizátory akce jsou Jagello 2000, Generální štáb Armády České republiky, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Policie České republiky, Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje a Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Více informací o akci najdete na www.natodays.cz.

 

Konference o nadzvukových letectvech

Ostrava, 19.9.2014
U příležitosti konání Dnů NATO v Ostravě uspořádalo Ministerstvo obrany ČR a Jagello 2000 odbornou konferenci s názvem Air power in Europe: supersonic capabilities and European allies - trends, requirements and opportunities for cooperation.

Konference se věnovala schopnostem, aktuálním trendům a možnostem spolupráce v oblasti nadzvukového letectva. Jednání konference zahájili státní tajemníci ministerstev obrany České republiky a Slovenské republiky Daniel Koštoval a Miloš Koterec. Jednání bylo rozděleno do 4 panelů, ve kterých vystoupili zástupci Generálního štábu a Vzdušných sil AČR, dále zástupci rakouského, švédského a belgického letectva, Evropské obranné agentury, Řízení letového provozu Praha, Aero Vodochody, LOM Praha a další.

 

Mezinárodní seminář o počítačové kriminalitě

Ostrava, 19.9.2014
U příležitosti konání Dnů NATO v Ostravě uspořádalo Policejní prezidium ČR a Europol ve spolupráci s Jagello 2000 mezinárodní bezpečnostní seminář na téma kyberkriminalita.

Vzhledem k dlouhodobé profesionální spolupráci mezi Policejním prezidiem České republiky a Evropským policejním úřadem EUROPOL se bezpečnostní experti a specialisté z Polska, Německa, Slovenska, Rakouska a České republiky setkali k diskuzi izochronních směrů v oblasti počítačové kriminality společně se zástupci Národního bezpečnostního úřadu a představiteli národních korespondentů pro finanční a kybernetickou kriminalitu z Nejvyššího státního zastupitelství v České republice. Setkání se zaměřilo jak na aktuální trendy v oblasti počítačové kriminality, tak i na faktory, které tuto kriminalitu podporuji, zejména anonymizující nástroje a virtuální měny.

Zpravodajství o semináři:

 

Joint Sky: Debaty s účastníky Dnů NATO

Ostrava, 19.9.2014
Informační centrum o NATO pořádá v souvislosti s konáním Dnů NATO v Ostravě debaty se zástupci zahraničních i českých letectev.

Již tradičně se uskutečnily veřejné neformální debaty s představiteli ozbrojených sil zemí, které se účastnily Dnů NATO v Ostravě v ostravském knihkupectví Dům knihy Knihcentrum, piloti amerických vzdušných sil však též navštívili střední školy v Ostravě. 

Debaty se konají v rámci projektu IC NATO pod názvem Joint Sky.

 

Strengthening Czech–U.S. Strategic Relations

Praha, 11.9.2014
Informační centrum o NATO - natoaktual.cz je mediálním partnerem mezinárodního semináře pořádaného CEVRO Institutem.

Seminář "Strengthening Czech – U.S. Strategic Relations: A Roadmap for the Future" je realizován v rámci projektu Linka Praha - Washington: Jak upevnit transatlantickou vazbu mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými v post-radarové éře? Na semináři vystoupí mj. Bruce P. Jackson, Cameron Munter, Daniel Koštoval, gen. Petr Pavel.

 

Proměny bezpečnostního prostředí a implikace

Praha, 9.9.2014
Informační centrum o NATO připravilo debatu s Ivo Schwarzem.

Jedná se o další setkání ze série debat s předními zástupci české bezpečnostní a zahraničně-politické komunity. Ivo Schwarz, bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) a nastupující velvyslanec ČR v Izraeli, hovořil především o aktuálních proměnách bezpečnostního prostředí a jejich implikacích pro ČR. 

 
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56 > 
| Tisk | Nahoru |